Mi is a kapcsolatfüggőség? Az emberek keresik a párjukat, válogatnak, próbálkoznak, boldogok majd szomorúak, de mindez életünk része. A baj akkor kezdődik, ha ez a keresgélés olyan kapcsolatokba torkollik, amelyekben egyik fél sem találja meg amit keres, s csak azért vannak együtt, hogy legyenek valakivel, merthogy egyedül rossz. Ezt nevezzük kapcsolatfüggőségnek...
A kapcsolatfüggők (többnyire nők) sokszor még szakítás után is éveken át remélik az újrakezdést. Tehát „normális” esetben az, ha valaki nem bír partner nélkül meglenni. Konkrétan képtelen egyedül élni. Kicsit rá is telepszik a másikra, ő a családja, a barátja. De a lényeg hogy nem képes egyedül megmaradni még rövidtávon sem. Ez tragédia. Ugyanis az egyedüllétet tragédiaként éli meg. Amint nincs körülöttük valaki, azonnal rettegni kezdenek. Sosem hagynak időt egy kapcsolat gyászolására, így minden feldolgozatlan élményüket beleöntik az új kapcsolatba.
A BDSM-ben még rosszabb a helyzet. Alapból van egy függés a sub részéről a dom felé, de van, hogy fordítva is. Iszonyatos kötődés tud kialakulni. És ha még hozzátesszük, hogy az illető kapcsolatfüggő, hát, nem egyszerű a dolog. Nagyon nehezen tud leszakadni a másik személyről.
Itt jön az, hogy én megölöm magam, ha elhagysz, stb, és konkrétan zsarolja a másikat, valamint mozgósítja környezetét csökkentve ez által magányát.
Két oka lehet: önbizalomhiány és szorongás. Akinek önbizalomhiánya van úgy érzi ő egy kapcsolat része. Csak ekkor létezik. Ez motiválja, ezért nem tud belőle kilépni.
Aki szorongásos egy állandóságot jelent számára a kapcsolat és egy biztos pontot.
Volt egy rövidke időszakom mikor én is kapcsolatfüggőnek számítottam. Az első domomnál volt. Ki kellett belőle másznom, még ha nehezemre is esett. Azóta tudom egyedül lenni nem is rossz ;-).
Utolsó kommentek