Nem lesz a mai bejegyzás túl felemelő és izgi, de úgy gondolom, egyszer erről is kell írnom Nektek. Igen, bármilyen tragikus olvasni, de igenis írni kell róla, mert igen nagy meglepiben lehet részetek.
Hogy ki szeret óvszerben szexelni? Senki. Én sem. De basszus kell és kész.
Fogd fel. Ok? Pláne hármas szexben vagy ha vanillában élsz és mellékvágányon szerzel örömet magadnak. Óvszer nélkül is van épp elég betegség, melyet össze tudsz szedni.
Volt egy pasim, aki sokat nem használt óvszert, mert nem bírta. Szerencsém volt, mert csak egy olyan hüvelygombát sikerült beszereznem, melyet 3 évig kezeltek mire helyrejöttem.
Egy élmény volt. Azóta a strandon, medencében tampon plusz utána 1000-el zuhany. Nyílt víz az egyetlen, melyet bírok, és nem kapok el semmilyen hülyeséget, tampon nélkül sem
Egyébként kiábrándító, ha egy pasi képtelen óvszert használni, mert vagy utálja, vagy nem megy neki a szex, mert konkrétan lekonyul. Akkor hogy működhetne a hármas szex normálisan igazán? Nyitott kapcsolatnak is annyi. És mint tudjuk BDSM berkekben érdekes nők vannak. Gondolok itt arra, hogy pl. a fél társkereső oldal végigment a csajon ki tudja, mi a fenét hordoz magába.
Én is a tűzzel játszom, bármit el lehet orál szex-el is kapni pl. és én imádom az orál szexet és a szex minden részét. Mert szeretek játszani. Imádok kockáztatni. De nem vagyok hülye. Óvszer mindig van nálam, még ha zokni érzetet ad is.
Az a pasi, amelyik nem akarja felhúzni, azt otthagyom azonnal.
Remélem, van még 1-2 ember, aki hasonlóan gondolkodik mint én. Ha nem, akkor legalább elgondolkodik e bejegyzés kapcsán.
A következő betegségek azok, melyek leginkább beszerezhetőek:
Chlamidia:
Hüvelyi, orális és anális úton is fertőz.
Nőknél: fájdalom pisilés közben, furcsa hüvelyszag, viszkető vagy fájó hüvely.
Pasiknál: Fehéres sárga váladék ürülhet a húgycsőből, fájdalom vizelet ürítésekor, viszkető vagy sajgó hímvessző és fájdalom a herékben.
Ha elhanyagolod medencegyulladás, meddőség ill. nemzőképtelenség is előfordulhat. Gyógyítható antibiotikummal.
A hepatitis májgyulladással, májsejtek károsodásával járó betegségek összefoglaló neve. Napjaink legkönnyebben elkapható fertőző betegségei közé tartozik, mely minden kontinensen előfordul. Többféle változata ismert, amelyeket betűjelekkel különítünk el egymástól.
Hepatitis A
A hepatitis A vírus az egyik legelterjedtebb vírusfertőzés a világon, 1,4 millió új hepatitis A eset fordul elő évente. A kórokozó szájon át mosatlan zöldségekkel, gyümölcsökkel, fertőzött élelmiszerekkel, partmenti vizekben tenyésztett tengeri állatokból készült nyers vagy nem eléggé átfőzött tengeri ételekkel, vagy nem ivóvíz minőségű vízzel kerül be a szervezetbe. Az alapvető higiénés rendszabályok betartásával ugyan csökkenthetjük a hepatitis A vírussal történő megfertőződés esélyét, de az állandó odafigyelés nem nyújt teljes biztonságot, sőt akár el is ronthatja a nyaralást.
Hepatitis B
Hepatitis C
A hepatitisz szó májgyulladást jelent, többféle vírus vagy túlzott alkoholfogyasztás okozhatja, ritkább esetben autoimmun formája is előfordul
Vannak teljesen tünetmentes fertőzöttek, akik évtizedekig is lehetnek vírushordozók.
A tünetek közé tartozik a sárgaság, fáradtság, fogyás, alkohol-intolerancia, hányás és influenzaszerű tünetek. A vírust a vér hordozza, a fertőzés terjedhet intravénás drogosok közös tűhasználatával, egészségügyi beavatkozások során, vagy szexuális úton, mivel a sperma is tartalmazhat vírust.
A betegség jelenlétét vérvizsgálattal lehet megállapítani, de a fertőzés után elképzelhető, hogy még hónapokig nem kimutatható a vírus.
A hepatitisz C vírus végzetes májkárosodást okozhat.
Napjainkban két gyógyszer kombinációjával kezelik, ezek az alfa-interferon, és a ribavirin. A betegek 40 százaléka jól reagál erre a terápiára.
Ha a májkárosodás súlyos, csak a transzplantáció segíthet, itt viszont komoly gondot okoz az átültethető szervek csekély száma.
A májátültetés sem végleges megoldás azonban, mert a vírus az új májat is megtámadja. A műtéttel tehát csupán időt lehet nyerni, és a beteg általános állapotát javítani.
HPV
A humán papillómavírus rövidítése, mely az egyik leggyakrabban előforduló szexuális úton terjedő betegség. Ez okozza a méhnyakrákot. Évekig is tünetmentes lehet, amíg lappang és így is fertőz. Tünete: szokatlan viszketés, szex közbeni fájdalom, szemölcsszerűség a nemi szerven. A pasik tünetmentesek. Max. szemölcs jelenhet meg a nemi szervükön. Nődoki végzi egyszerű hüvelykenetből a tesztelést ill. urologós. Nincs rá gyógyszer. E vírus 4 típusa ellen van védőoltás, el lehet gondolkodni, beadatjuk e.
Kezelés, nos, olyan is előfordulhat, hogy semmilyen kezelést nem alkalmaznak, hiszen a friss HPV fertőzést kísérő enyhe sejtelváltozások kezelés nélkül is elmúlhatnak.
Herpesz
Lappangási ideje 1-45 nap. Kiváltó okok a herpesz fellángolására: a nemi szervek sérülése, menzesz, más fertőzések, stressz, UV fény, és a férfiaknál gyakoribbak a fellángolások. És most jön a lényeg: senki nem tud meggyógyulni teljesen belőle. A fellángolás ideje csökkenthető…ha szedsz vírusellenes szereket, akkor a kiújulás ritkábbá válik. 3 havonta újul ki.
A nemi szervek és a végbélnyílás körüli bőrön száj herpeszhez hasonló igen érdekes vackok jelennek meg.
Viszketés, égő fájdalom és érzékenység képezik az első tüneteket. Ezután egy kis vörös folt jelenik meg, amit apró fájdalmas hólyagocskák követnek. A hólyagok kifakadnak és összeolvadnak, így kerek fekélyeket hoznak létre. Az általában fájdalmas fekélyek néhány nap alatt pörkösödnek. Fájdalom léphet fel vizeléskor és járáskor. A fekélyek 10 nap múlva, hegesedéssel gyógyulhatnak. A lágyéki nyirokcsomók általában enyhén megnagyobbodnak és érzékennyé válnak. Az első elváltozás fájdalmasabb, hosszabb ideig zajlik és kiterjedtebb, mint a kiújuló folyamat, és lázzal, valamint rossz közérzettel járhat.
Fertőz. Még úgy is, hogy épp tünetmentes vagy.
Amire nagyon figyelj: a betegség átadásának elkerülése céljából óvszer használata nagyon fontos, a tünetek megszűnése után is még 2 hónapig. Kerülni kell az orális kontaktust, mivel az ajak herpesz is okozhat fertőzést a nemi szerveken (hasonlóképp ez is a gyógyulást követően még több napig, közel 2 hétig).
Ha nem kezeled a legsúlyosabb szövődmény a vírusos agyhártya gyulladás.
Szintén mindhárom nyíláson keresztül terjedhet.
Tripper
Orál, hüvely és anális úton kaphatod el.
Nőknél szokatlan szag, vérzik a hüvely vagy fáj, fájdalmas vizeletürítés.
Pasiknál: sárgászöldes húgycsőfolyás, herefájdalom, vizeletürítéskor fájdalom. És mindkét nemnél a torokfájás.
Ha nem kezelik nőknél méhen kívüli terhesség vagy meddőség a tünet, pasiknál nemző képtelenség. Ez gyógyítható antibiotikummal.
AIDS, HIV
Én voltam AIDS szűrésen… Én sem voltam mindig észnél és volt egy időszakom mikor ész nélkül csajoztam, pasiztam. Egyszer csak valami kattant és elmentem egy anonim szűrésre. Úgy kezeltek, mint egy kurvát, de legalább negatív lett.
Bárki elkaphatja, leghamarabb, ha gyanúd van, hogy elkaptad egy konkrét személytől kb. 12 hét múlva tudnak vért venni, ekkor lesz kimutatható. A HIV fertőzést bárki elkaphatja, ha egy fertőzött személy véréből vagy testváladékából a vírus egy másik ember bőrén vagy nyálkahártyáján lévő sérülésen keresztül a szervezetbe jut. Ez a sérülés lehet akár olyan apró, hogy a megfertőzött személy nem is tud róla. Még csókkal is elkapható, ha mindkettőtöknek van hámsérülése a szájában. Olyan is előfordul, hogy három hónapig nem lehet kimutatni a fertőzést, a dokik sem tudják miért, de így is fertőz.
És a legszörnyűbb: egyáltalán nincs tünete. Sokan összekeverik a HIV fertőzést az AIDS-el. Tegyük kicsit tisztába a dolgokat.
A HIV fertőzött személy vérében a vírusok szaporodásnak indulnak és károsítják a fehérvérsejteket. Ahogy a fehérvérsejtek száma csökken és működésük romlik, a szervezet immunrendszere meggyengül és jelentkeznek az első tünetek, ekkortól beszélünk AIDS betegségről. Az, hogy az AIDS tünetei a fertőződés után mennyi idő múlva lépnek fel, nagyon különböző lehet, néhány hónaptól több évig. Ez az időtartam az egyéni adottságoktól, a szervezet védekezőképességétől, és nem utolsósorban az időben megkezdett kezeléstől függ. Az AIDS tünetei elhúzódó betegségek, láz, izzadás, tüdőgyulladás, övsömör, fej-nyak nyirokcsomók fájdalmatlan megnagyobbodása.
A szájban fekélyes ínygyulladás, gombás betegség, herpesz, tumorok.
A betegségnek az utolsó szakasza a teljes legyengülés, idegrendszer károsodása, vakság.
Egy érdekes dolog van melyet meg kell említenem: ha elkapjátok a hiv vírust rá 2-3 hétre influenzaszerű tüneteket produkáltok, melyek maguktól elmúlnak. Erre nem rég jöttek rá. De nem mindenkinél. Ha kialakult az AIDS vírus egy tipikus tünete van: kaposi szarkóma.
"A betegség kifejlődésének több fázisát különböztetik meg:
1. fázis: Heveny HIV-fertőzés
Napokkal-hetekkel a HIV fertőzést követően mononucleosis szerű betegség bontakozik ki lázzal, bőrkiütésekkel, nem fertőzéses agyhártya-gyulladással. Az első fázis 10-14 napig tart, és leggyakrabban a fertőzést követő 2-8 héten belül mutatkozik meg. Utólag a betegeknek csak mintegy fele emlékszik hasonló tünetekre. A HIV elleni antitestek a fertőzést követően átlagosan 12 hét elteltével jelennek meg.
2. fázis: Tünetmentes vírushordozás
A fertőzöttség csak az antitestek vérből történő kimutatásával ("szerológiai vizsgálattal") igazolható.
3. fázis: Tartós, egész szervre kiterjedő nyirokcsomó-megnagyobbodás (PGL = persistent generalised lymphadenopathy)
Az időszak jellemzője kettő vagy több anatómiai régióban jól tapintható nyirokcsomó-megnagyobbodás (a lágyéki nyirokcsomókon kívül). A jelenség legalább három hónapig tart. A PGL az immunhiányos tünetegyüttes előtt 3-5 évvel jelentkezik.
4. fázis: Szerzett immunhiányos betegség, az AIDS fázisa
Idült, mással nem magyarázható gyengeség, fogyás, állandósuló bőrgyulladások, övsömör, idült hasmenés, szájpenész, idült, semmilyen kezelésre nem gyógyuló hüvelygyulladás vezeti be a fertőzés végső stádiumát. Idővel olyan fertőzések sorozata jön létre, amelyek egészséges immunrendszer mellett nem alakulnának ki. (Ezeket hívják az orvosok "opportunista fertőzéseknek"). Ilyen a már említett Pneumocystis carinii tüdőgyulladás. Az immunhiány máskor rosszindulatú daganatoknak enged teret (pl.: a Kaposi-szarkóma).
A másik idült stádiumra jellemző betegség az idegrendszert érinti, ezt neuro-AIDS-nek hívják. Egyik formája az AIDS demencia komplex (ADC), melynek vezető tünete az értelmi leépülés. Más esetekben a fertőzés üreges gerincvelő betegséget (vacuolaris myelopathiát) okozhat. Az igen aktív retrovirális kezelés (HAART = highly active antiretroviral therapy) segítségével az értelmi leépülés hatékonyan kezelhető. Az értelmi leépülés jellemzően akkor kezdődik, amikor az ún. CD4 limfociták száma 200/mm3 alá süllyed. Ennél enyhébb érző- és mozgatóideg-zavarok, memória-kiesések már jóval korábban jelentkezhetnek.
A beteg halálát fertőzéses betegségek és/vagy rosszindulatú daganatok okozzák.
A fertőzés és az AIDS kialakulása között átlagosan 10 év telik el. Az AIDS diagnózisának felállítása után öt éven belül valamennyi beteg meghal."
Utolsó kommentek